Tech

Diaspora

Kush është mërgimtari kosovar që dhuroi banesën për njerëzit

Pavarësisht të gjithave dramave që ka kaluar dhe kalon populli shqiptar, historia ka vërtetuar jo në pak raste se zemërgjerësia e shqiptarëve është e madhe. Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”,

read next

Shqiptarët u bënë bashkë dhe mblodhën 450 mijë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë 21 vjeçari nga Ulqini, i cili vuante nga një

Lot gëzimi në familjen e Emros, Elvis Naçi:

Shumë pranë vdekjes! Kush është i riu që

Sidrit Bejleri sjell këngën e re, himn për

 “Emri jot asht histori E kena thirrë na qysh fëmijë Do ta thrrasim prapë të

Si janë sot tre jetimët që u shpëtuan

Rrëfimi drithërues i gjyshes: Mbesa po më ikën,

“Vajza po vdiste” Motër e vëlla i shpëtojnë

Recent Comments