“Ka njerëz që s’kanë as ujë për të pirë” Një gjest i bukur nga kampioni shqiptar në boks

 “Ka njerëz që s’kanë as ujë për të pirë” Një gjest i bukur nga kampioni shqiptar në boks

“Uji është elementar për jetën tonë, ne e shijojmë çdo ditë dhe e shohim të vetkuptueshëm konsumimin e ujit, por ka vende në botë ku njerëzit nuk kanë ujë të pijshëm”

Kështu shkruan kampioni i botës në boks Haxhi (Robin) Krasniqi. Shqiptari i Kosovës ka vendosur që të hapë një burim uji (bunar) në një qytet të varfër në Pakistan, me një qëllim të thjeshtë, të ndihmojë njerëzit atje me një burim që rrjedh 24 orë ujë të pijshëm.

Përveçse kampion në boks, gjeste si ky i Haxhi Krasniqit nderojnë këdo prej nesh.

“Uji eshte elementar per jeten tone, ne e shijojme çdo dite dhe e shohim te vetkuptueshem konsumimin e ujit, por ka shume vende ne bote ku njerzit nuk kan uji te pishem, andaj jame shume i lumtur se kam arrit me ndertu nje bunar te ujit te pastert i cili rrjedh 24 ore ne dite ne njerin nga vendet me te varfera ne bote, ku njerzit kane shume nevoje per uji.

Me poshte postimi i tij ne rrjetin social.