“Nuk isha ditën kur më vdiq gruaja e vajza”

 “Nuk isha ditën kur më vdiq gruaja e vajza”

Bashkëshorti i Lirisë, gruas që u mbyt tragjikisht në gropën me ujë bashkë me të bijën, rrëqeth mbarë shqiptarët me rrëfimin në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët”, në News24.

Ai tregon mes lotësh barrën e rëndë që i la mbi supe bashkëshortja, tre vajzat e vogla, ku njëra është vetëm 1 vjeçe.

“Unë isha në Maqedoninë e Veriut më thanë të është mbytur babai, gjatë rrugës qaja babain. Po më binte të fikët pashë në shtëpi babin gjallë, më tha unë jam mirë por…një i afërm më tha që vajza ka rënë aksidentalisht dhe u mbyt. Unë nuk po shikoj nusen i thashë, më thanë nuk kemi një atje më ra të fikët. Nuk e përballova dot. Jam me një ndihmë ekonomike”, kujton bashkëshorti i Lirisë.