Tags : Afrike

Trafikantët hedhin në det 80 emigrantë, 20 prej tyre mbyten

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e djeshme, ku disa kontrabandistë raportohet të kenë hedhur në det rreth 80 emigrantë që ishin nisur nga Afrika drejt Jemenit. Lajmin e ka konfirmuar dhe zëdhënësi regjional i Organizatës Ndërkombëtare të Migracionit (Kombet e Bashkuara) Mohammed Abdiker, i cili shtoi se rreth 200 emigrantë po tentonin të iknin […]lexo më shumë...