Tags : Agim Krajka

Mjeshtri iku nga kjo botë…

Një prej kompozitorëve më të mirë shqiptarë mbylli sytë dhe u nda nga bota e vdekatarëve. Mjeshtri Agim Krajka ndërroi jetë në moshën 83 vjeçare, duke lënë pas një botë të tërë me muzikë. Lajmin e trishtë e bëri publik i biri i tij Ulisi mbrëmjen e djeshme, i cili hodhi në rrjetin social një […]lexo më shumë...