Tags : aksidenti ne kroaci

Aktualitet

Shkuan të parët në aksidentin me 10 viktima, ja se

 “Nuk ka asgjë që mund t’ju përgatisë për këtë tragjedi” Kështu u shpreh komandati i ndërmarrjes së shërbimeve publike në Sllavonski Brod, Ivan Vuleta, i cili së bashku me zv.komandatin Mario Tonçek, treguan se me çfarë u përballën kur shkuan në autostradën A3, atje ku autobusi dykatësh me targa të Kosovës, ishte përmbysur. Dy zjarrfikësit […]lexo më shumë...

Aktualitet

“Një ditë e rëndë për popullin tonë” Mesazhi i Albin

 Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vizituar këtë pasdite të gjithë të lënduarit që i shpëtuan aksidentit tragjik të kësaj të diele. Kurti e ka cilësuar një ditë të rëndë për mbarë popullin dhe i ka uruar ngushëllimet e tij familjeve të viktimave. Kryeministri i Kosovës ka falenderuar përzermërsisht qeverinë, policinë e mjekët kroatë për […]lexo më shumë...