Tags : Arbnora Fejza

Flamuri i Kosovës hyn ‘Guinness’ falë punës së palodhur të

Tashmë është zyrtare, flamuri i Kosovës i krijuar me letra origami hyn në rekordet Guinnes. Lajmin e ka njoftuar mësuesja nga Skënderaj Abrnora Fejza, e cila punoi mbi këtë projekt për mëse një vit dhe arriti të marrë për herë të tretë një çmim Guinnes. Flamuri i Kosovës, i prezantuar në ditën e Pavarësisë, është […]lexo më shumë...

Mësuesja nga Kosova që po tenton të thyejë për herë

Pavarësisht se ka 3 fëmijë dhe punon si mësuese, Arbnora e gjen kohën për t’ju përkushtuar një pasioni që deri më tani i ka dhënë dy rekorde Guinness. Ajo bën punime origami (me letër) dhe kësaj here ajo do të krijojë një flamur të Kosovës me plot 120 mijë topa letre. Në një prononcim për […]lexo më shumë...