Tags : Dajana

Elvis Naçi viziton 13 vjeçaren me tumor, i jep lajmin

Elvis Naçi i ka rikthyer shpresën Dajanës. Rreziku që i kanosej nga sëmundja ishte tepër i madh. Ndërhyrja sipas mjekëve duhet të bëhej me urgjencë, por vajza është e vogël për të kuptuar këtë rrezik. Një masë tumorale i është zhvilluar në shpinë por jo vetëm vajzës i është shtrembëruar shtylla kurrizore edhe nga skolioza. […]lexo më shumë...

Thirrja e 13-vjeçares së sëmurë me tumor: Më ndihmoni, dua

Sjellim në vëmendje historinë e Dajanës në Vlorë. Historinë e saj të dhimbshme “Shqiptarët për shqiptarët” e kanë trajtuar në sezonin e kaluar. Vajza është diagnostikuar me skoliozë. Gjyshja lutet që mbesa të ketë një jete normale. Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” shkoi me urgjence tek vajza pasi masa e saj tumorale dhe skolioza […]lexo më shumë...