Tags : debore

Shqipëria ‘mbulohet’ në dëborë

Ashtu si ditën e djeshme, këtë të dielë në pjesën dërrmuese të territorit të Shqipërisë, bora ka mbuluar gjithçka. Pamje të rralla vijnë nga kryeqyteti i vendit, ku borë kishte thuajse 4 vite që nuk binte. Këtë të dielë, i gjithë qyteti është i bardhë. Dëbora ka rënë në mbrëmje edhe në plazhin e Durrësit, […]lexo më shumë...

Pas 4 vitesh bie dëborë në Tiranë, temperaturat në ditët

Kanë rënë këtë të shtunë pasdite reshjet e para të dëborës në Tiranë. Ashtu siç paralajmëruan meteorologët, kryeqyteti ‘priti’ dëborë pas thuajse 4 vitesh. Më poshtë ju sjellin disa video të reshjeve të dëborës. Në Tiranë parashikohet nga meteorologët që reshjet e dëborës të vijojnë dhe për ditën e nesërme (e dielë), në një sasi […]lexo më shumë...