Tags : Destan Shabani

Shqiptari e serbi dënohen me mbi 21 vite burg për

Gjykata themelore e Prishtinës ka dënuar me 14 vite e 6 muaj burg shtetasin serb Zllatan Kërstiç dhe me 7 vite shtetasin shqiptar Destan Shabani, nën akuzën e krimeve të luftës kundër popullatës civile gjatë kohës së luftës në Kosovë. Vendimi është dhënë ditën e djeshme nga gjykata në lidhje me disa krime lufte të […]lexo më shumë...