Tags : dhune ndaj gruas

“Martesa u vendos nga të tjerët” Rrëfimi i gruas së

Historia e dhunës ndaj grave është një realitet shqiptar, veçanërisht në martesat që lidhen me shkesi. I tillë është rasti i një gruaje në moshën 30 vjeçare, e cila është dhunuar fizikisht nga i shoqi. Aktualisht ajo ndodhet në qendrën e viktimave të dhunës në familje, ndërsa i shoqi është arratisur për t’i shpëtuar përballjes […]lexo më shumë...

Ngjarje e shëmtuar në Fier, burri godet një grua pas

Një ngjarje e shëmtuar dhe e pahijshme ka ndodhur pranë spitalit të Fierit, ku një burrë 55 vjeçar ka qëlluar disa herë me shkelma e pëllëmbë një grua. Video e momentit u përcoll në rrjetet sociale e media, ku shihej sesi shtetasi i identifikuar me inicialet F.O, godiste një grua. Pak orë pas qarkullimit të […]lexo më shumë...