Tags : Divjake

Elvisi i dhuron banesë të re familjes që rrezikonte t’u

Elvisi dhe Sidriti shkuan të takojnë familjen në Divjakë por habiten nga ajo që shikojnë, një gërmadhë pa dyer e pa dritare. “Si mos më keq çfarë bie jashtë bie brenda. U ngrysëm sot shyqyr, ra shi dje u mbush shtëpia me ujë”, u thotë Moza vizitorëve. Elvisi: Çfarë është kjo shtëpi, pa dyer pa […]lexo më shumë...

Divjakë, halli i gruas me dy fëmijë: A do zgjohemi

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 këtë të premte sjell nga Divjaka historinë trishtuese të familjes Keçi. Moza tregon se banon me burrin dhe dy fëmijët në një banesë që e ka zaptuar pa lejen pronarit. Banesa ngjan e braktisur në pamje të parë ndërsa brenda është e shkatërruar, nuk ka derë, as dritare. “Jam […]lexo më shumë...