Tags : durres

Aktualitet

Kur rinia sjell shembullin qytetar, shikoni se çfarë ndodhi në

Dhjetëra studentë dhe gjimnazistë nga qytetet e Tiranës dhe Durrësit u mblodhën fundjavën që lamë pas në grykëderdhjen e lumit Ishëm, në një aksion pastrimi të mbeturinave. Pavarësisht shiut dhe baltës, të rinjtë së bashku me mësues e pedagogë kanë pastruar nga mbetjet lumin Ishëm, duke grumbulluar afro 600 thasë me mbetje urbane e plastikë. […]lexo më shumë...