Tags : Eljon Rexhmati

100 mijë euro dhanë shqiptarët, Elio i shpëton ‘kthetrave’ të

Preku zemrat e gjithë shqiptarëve, 9-vjeçari triumfon ndaj sëmundjes së rëndë Në këto ditë të vështira që Shqipëria po kalon nga përhapja e koronavirusit, një lajm i mirë vjen nga Gjermania. Elio Rexhmati, fëmija 9-vjeçar i cili kërkoi ndihmën e shqiptarëve, për t’u shëruar nga sëmundja që e mundonte ka dalë me sukses nga operacioni. […]lexo më shumë...

9 vjeçari i prekur nga kanceri kërkon ndihmën e shqiptarëve

Gjithçka nisi si një incident fare i vogël. Eljo Rexhmati, 9 vjeç, po dilte nga shtëpia kur u rrëzua tek shkallët. Familja e dërgoi në spital pasi kishte vrarë gjurin. Një grafi e bërë në Tiranë tregoi se kishte në kockë një shenjë që nuk duhej të ishte atje. Xhevdeti dhe Pranvera, prindërit e Eljos, […]lexo më shumë...