Tags : Elvis Naci

Momentet përlotëse kur tre fëmijët e paralizuar nisen drejt Kosovës

Se çfarë dhimbjesh kishte provuar Lirie Idrizi, tashmë e kanë mësuar të gjithë shqiptarët. Por janë po shqiptarët ata që dhimbjet e kësaj nëne me tre fëmijët të paralizuar, nuk do t’i lënë më në shpirtin e Liries. Brenda javës, fondet për të ndihmuar Gëzimin, Arlindin dhe Adin janë grumbulluar tashmë. Elvis Naçi shkon sërish […]lexo më shumë...

“Bir, a u vrave?” Historia domethënëse që tregoi Elvis Naçi

Teksa emisioni “Shqiptarët për Shqiptarët” ka vijuar misionin e tij, në Natën e Kadrit janë përcjellë për shqiptarët, histori të ndjera të familjeve të vuajtura, të të pamundurve. Një prej rasteve ka qenë dhe ai i Elisjanos, një vogëlushi të prekur nga sëmundja e leuçemisë. Prindërit e tij e në veçanti nëna e Eljos, tregoi […]lexo më shumë...

“Je si vajza jonë!” Ky ishte mesazhi i Elvis Naçit

Përpara nisjes drejt Italisë, Bona vjen në Tiranë për kryerjen e disa analizave në Spitalin Continental. Mjekët e spitalit do ta vizitojnë Bonën për të parë nëse ajo ka shqetësime dhe mund të përballojë udhëtimin drejt shtetit fqinj. Në hyrje të spitalit, Bonën dhe prindërit e saj i pret Elvisi e Fatma Naçi. Fatma: Si […]lexo më shumë...

13 vite jetoi me një gyp në fyt! Ja si

Operacioni i Xhesit në Itali ishte i suksesshëm. Mjekët e spitalit ‘Bambino Gesu’ mundën t’ja heqin atë gyp të frikshëm nga fyti i kësaj 14 vjeçareje. Me ardhjen në Rinas disa ditë pas ndërhyrjes, Xhesi flet për herë të parë krejt ndryshe. Tashmë në fyt nuk ka më ato zhurma të dhimbjes që sillte me […]lexo më shumë...

“Çfarë pashë brenda atyre mureve” Elvisi takon tre fëmijët e

Elvis Naçi shkojë personalisht t’i vizitojë tre fëmijët e paralizuar dhe nënën e tyre të përvuajtur. Me të hyrë në banesë, Elvisi përqafon Lirien. Fëmijët edhe pse të përvuajtur, janë të buzëqeshur. E mirpresin Elvisin, teksa Liria i tregon për kushtet e saj të vështira. Jeton në një shtëpi me qira dhe nuk ka mundësi […]lexo më shumë...

“Vajzën 5 vjeçe e humba në aksident” Mesazhi përlotës nga

“Shqiptarët për Shqiptarët” përcolli mbrëmjen e djeshme historinë e Bonës, vogëlushes që po përballet me një sëmundje të rëndë. Mes dhjetëra mesazheve nga shqiptarët zemërmirë, një syresh ishte ndryshe. Elvisi lexoi mesazhin e një shqiptari që jetonte në Danimarkë. Rasti i Bonës e kishte prekur tej mase. “Jam nga Danimarka, dhe po i dhuroj 1 […]lexo më shumë...

Mesazhi emocional që lexoi Elvis Naçi, shkruar nga një nënë

Mbrëmjen që lamë pas emisioni “Shqiptarët për Shqiptarët” përcolli historinë e trishtë të Bonës, vogëlushes së prekur nga kanceri. Thirrjet e nënës së Bonës për ndihmë u dëgjuan nga shqiptarët, teksa Elvis Naçi e Sidrit Bejleri lexuan dhjetëra mesazhe të shqiptarëve zemërmirë. Ndër to, Elvisi lexoi mesazhin e një nëne, e sëmurë së bashku me […]lexo më shumë...

“Ndihmë ju lutem” Vajza 3 vjeçe me tumor, thirrja drithëruese

Bona ende nuk i ka mbushur tre vjeç dhe trupin ia ka pushtuar një sëmundje e rëndë. Nëna e saj i ka humbur shpresat, nuk ka mundësi financiare të kurojë të bijën. Ajo i është drejtuar me një thirrje emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”, me shpresën e fundit tek shqiptarët. E dëshpëruar, kjo nënë kërkon ndihmë […]lexo më shumë...

I shtrojnë iftarin në shtëpinë e re, Elvisi e Fatma

“Sot kemi surprizë, një gjë të bukur që do të bëjmë.  Sot vëllezër e motra kemi diçka shumë të veçantë. Ata që do të vijnë këtu për iftar, më kujtojnë prindërit e mi dhe të Fatmës.” Kështu u shpreh Elvis Naçi, të cilin kësaj here e gjejmë krejt ndryshe. Në krah të Fatmës, Elvisi po […]lexo më shumë...

Çaste gëzimi! Me bekimin e lutjet e të gjithë shqiptarëve,

“Na ke të gjithëve këtu, të gjithë jemi me ty, shqiptarët janë bashkë me ty. Do të shkosh me një vend shumë të mirë, do t’i kesh të gjitha kushtet. Ne njerëzit kaq kishim mundësi, tani Zoti para e ne prapa.” Këto janë fjalët që i thotë Elvis Naçi Deanit, ndërsa tashmë momenti ka ardhur […]lexo më shumë...