Tags : Familja Rrapo

S’kishin bukë të hanin, familja në Këlcyrë hyn në shtëpinë

Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” dhe i emisionit “Boom” takoi fëmijët e familjes Rrapo. Misioni i parë ishte të ndërronin rrobat e vjetra me të reja dhe të ngrohta. Elvisi dhe Fiori ndihmuan fëmijët të zgjidhnin rrobat e reja. Nuk munguan dhuratat. Rruga vijon më tej. Shqiptarët me zemër të madhe dhuruan për familjen […]lexo më shumë...

“Vetëm çorbë hamë”! Fëmijët qajnë me ngashërima për bukën e

Në emisionin ‘Shqiptarët për Shqiptarët’ ne News24 u transmetua rasti i familjes Rrapo në fshatin Kuqar të Këlcyrës. Familja 5 anëtareshe, prindërit dhe tre fëmijët e mitur të moshës 13, 11 dhe 9 vjeç jetojnë në një banesë që dikur ka qenë magazinë. Godina sot është tërësisht e amortizuar, ku çfarë bie jashtë, hyn brenda. […]lexo më shumë...