Tags : Fier

Ngjarje e shëmtuar në Fier, burri godet një grua pas

Një ngjarje e shëmtuar dhe e pahijshme ka ndodhur pranë spitalit të Fierit, ku një burrë 55 vjeçar ka qëlluar disa herë me shkelma e pëllëmbë një grua. Video e momentit u përcoll në rrjetet sociale e media, ku shihej sesi shtetasi i identifikuar me inicialet F.O, godiste një grua. Pak orë pas qarkullimit të […]lexo më shumë...

“Vajza po vdiste” Motër e vëlla i shpëtojnë mbytjes, flet

Dy fëmijë të mitur i kanë shpëtuar mrekullisht vdekjes falë guximit të një të riu që u gjend pranë lumit Gjanicë në Fier, aty ku ranë motër e vëlla. Njëri prej fëmijëve i rrëshkiki këmba dhe ra në ujë. Rrymat e forta në lumë e tërhoqën vajzën. Pas rënies së saj i vëllai është hedhur […]lexo më shumë...

Nëna do të mbytet në lumë, i shoqi tenton të

Sprova të mëdha ka kaluar kjo familje shqiptare nga fshati Kallm i Fierit. Skamja i ka çuar deri atje sa të mendojnë për t’i dhënë fund jetës dhe jo vetëm një herë. Prej 17 vitesh jetojnë në një kasolle, flenë në një krevat vet i katërt së bashku me dy fëmijët dhe për mbulesë kanë […]lexo më shumë...

“Vëllai i vdekur më kërkoi në ëndërr të mbaja fëmijën”

Familja Çuko jeton në një banesë me qira në një fshat të Fierit dhe përbëhet nga 7 persona. Dy prej katër fëmijëve të Erjonës dhe Gentianit janë ende vogëlushë, por dalin në rrugë dhe mbledhin kanaçe e bidona. Plastika dhe copat e aluminit që gjejnë janë jetësore, ashtu si dhe edhe djersa e babait të […]lexo më shumë...

Drama e familjes Çuko, një histori që të mbyll gojën

Familja Çuko jeton në një banesë me qira në një fshat të Fierit dhe përbëhet nga 7 persona. Dy prej katër fëmijëve të Erjonës dhe Gentianit janë ende vogëlushë, por dalin në rrugë dhe mbledhin kanaçe e bidona. Plastika dhe copat e aluminit që gjejnë janë jetësore, ashtu si dhe edhe djersa e babait të […]lexo më shumë...