Tags : Hero

“Deri në gjysmën e rrugës fjeti” Flet zjarrfikësi që shpëtoi

Këtë mëngjes në një pallat në rrugën  “Fadil Deliu” në Tiranë, një sasi e madhe tymi alarmoi banorët e godinës. Një makinë në garazh kishte marrë flakë dhe i gjithë pallati ishte mbuluar nga tymi. Zjarrfikësit erdhën në vendngjarje dhe nisën të evakuojnë njerëzit nga banesat, derisa flakët e tymi të neutralizoheshin. Pikërisht në këtë […]lexo më shumë...

Foshnja hidhet nga kati i tretë për t’i shpëtuar flakëve!

Një foshnje veçse 6 muajsh ka mundur t’i mbijetojë mrekullisht rënies nga lartësia e katit të tretë, të një ndërtese që kishte marrë flakë. Ngjarja ka ndodhur në Nantes të Francës, ndërsa një grup djemsh të rinj janë munduar me mish e shpirt për të shpëtuar njerëzit që kishin mbetur të bllokuar nga flakët e […]lexo më shumë...

Shpëtoi 20 persona gjatë zjarrit në magazinë! Arjan Sala shpallet

Arjan Sala është shpallur “Dëshmor i Atdheut”. I riu që arriti të shpëtojë të paktën 20 punëtorë, ndërroi jetë në magazinën që mori flakë pranë mbikalimit të Kamëz në Tiranë, disa ditë më parë. Sala punonte atje si shef i rojeve të sigurisë dhe menjëherë pasi u njoftua për zjarrin, shkoi në vendngjarje për të […]lexo më shumë...