Tags : Mitrovica e veriut

Aktualitet

Pamjet video, si u tensionua situata në veriun e Mitrovicës

 Veriu i Kosovës është përfshirë nga tensionet e përplasjet mes policisë kosovare e disa serbëve. Gjithçka ka nisur pas një aksioni policor të autoriteteve të Kosovës kundër mallrave kontrabandë, operacion i kryer në Prishtinë, Pejë, Mitrovicën e jugut dhe në atë të veriut. Në të gjitha rajonet aksioni nuk ka hasur në probleme, me përjashtim […]lexo më shumë...