Tags : Orgita Balliu

Elvis Naçi i jep lajmin e shpresës 11 vjeçares së

Historia e Orgitës me skoliozë u transmetua të premten që lamë pas në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët”. 11 vjeçarja prej 10 vitesh vuante nga skolioza. 3 operime kishte përballuar trupi i brishtë i kësaj vajze, që kurrë në jetën e saj nuk kishte patur një ditë pa dhimbje. Nëna, babai e vetë Orgita i bënë […]lexo më shumë...

Rrëfimi i dhimbshëm i një nëne: 12 orë prita, nuk

Të shohësh vajzën të përpëlitet nga vuajtjet dhe të mos kesh mundësi që t’ja heqësh dhimbjet. Kjo është përballja që i fanitet çdo ditë në shpirt kësaj nëne, që vajzën e ka të prekur rëndë nga skolioza. Behare Balliu quhet dhe është nëna e Orgitës, 11 vjeçe. Vogëlushja e shfaqi sëmundjen qëkur ishte 1 vjeçe. […]lexo më shumë...