Tags : Plumba

79 vjeçari nga Kosova që jeton me 5 plumba në

Lufta në Kosovë atë dhe djalin e gjeti nën armë për të mbrojtur atdheun. Shpesh herë i kujtohet ajo luftë dhe uniformën e UÇK-së e mban përherë afër me veten. Ky është Hajzer Duraku nga fshati Buroje i Skënderajt, një prej luftëtarëve që Kosovën e mbrojtën me armë e shpirt. Në një prononcim për Top […]lexo më shumë...