Tags : Renaldi

Zemrat e shqiptarëve shpëtojnë jetën e 11 vjeçarit

Pas vuajtje të shumta erdhi lehtësimi dhe për Renaldin. Falë shqiptarëve dhe fondacionit Firdeus, paratë për kurimin e 11 vjeçarit u mblodhën dhe tashmë ai ndodhet në Itali. Gjendja shëndetësore e vogëlushit të prekur nga leucemia është dukshëm e përmirësuar dhe siç thotë përfaqësuesja e spitalit ‘Bambino Gesu’ në Itali, Renaldi është jashtë çdo rreziku. […]lexo më shumë...

Ngadalë po shuhej, shqiptarët e çojnë Renaldin për kurim dejt

Të premten e kaluar emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 publikoi për herë të parë historinë e Renaldit 11-vjeçar i cili vuan nga leuçemia. Prej 5 muajsh ai dergjej në shtratin e spitalit pediatrik në QSUT. Djalit i nevojiteshin 105.000 euro për tu kuruar jashtë vendit. Në studio erdhën donacionet e para dhe shuma përgjatë […]lexo më shumë...