Tags : shqiptaretpershqiptaret

Kanceri i mori të shoqin, shqiptarët i dhuruan shpresë! Si

Jetonte e vetme me tre fëmijët e saj të mitur në një banesë me qira. Shtëpia i ‘falte’ lagështirë teksa ajo vuante që fëmijë prej astmës. Gjithçka ishte një sfidë për të. E rritur vetë jetime, tashmë ajo duhej të përballej sërish me vetminë në rritjen e djemve të saj. Të shoqin ia mori tinëzisht […]lexo më shumë...

Elvis Naçi shpërndan lajmin: Shpëtuam jetën e Nensit!

Elvis Naçi ka përcjellë këtë të martë lajmin e gëzueshëm se Nensi ka dalë mirë nga operimi në zemër dhe sipas mjekëve ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Lajmi për 17 vjeçarin u soll nga Elvis Naçi e ‘Shqiptarët për Shqiptarët’ falë thirrjes dëshpëruese të së ëmës së Nensit, i cili pësoi aksident dhe dëmtoi […]lexo më shumë...

Kur bashkohesh për të bërë mirë! ‘Stop’ dhe fondacioni ‘Firdeus’

Emisioni investigativ ‘Stop’ në bashkëpunim me fondacionin ‘Firdeus’, janë bërë bashkë për t’i dhuruar një sërë familjesh shqiptare në nevojë, disa pako ushqimore. Ndihmat në ushqime janë shpërndarë në Tiranë, Durrës, por edhe në Has. Të parët që morën ndihma ushqimore në këto ditë të ftohta të janarit, ishte familja Sefa në Tiranë. “Falenderoj shumë […]lexo më shumë...

Rrëfimi rrëqethës i gjyshes: Ta di se vdes e nuk

Fabiani është 10 vjeç dhe në vend të mendjes e gjejmë duke ushtruar krahët. Po ngre kovat me ujë nga pusi. Kurrsesi nuk mund ta lërë të vëllanë 8 vjeçar ta bëjë këtë punë. E ëma i ka lënë një amanet, që të kujdeset për Nelin. Shqiptarët për Shqiptarët shkoi larg kësaj here, në një […]lexo më shumë...

“Nipin e rrëmbyen… i lutem Zotit njëherë ta takoj e

E sëmurë me zemër e prapëseprapë zemra e saj duhet të përballojë vuajtje çdo ditë. Në moshë të thyer e sërish trupi duhet të durojë të ftohtin. Nënë Hajrien shpesh herë e gjen me sytë lart në qiell. I lutet Zotit, për një ditë pa sëmundje, për një vakt ushqim, për shpresë. Në shtëpi e […]lexo më shumë...

“Qaj cepave të spitalit, vajza po ikën” Si u bashkuan

E presin në shtëpi dy vëllezërit e saj. Nëna e babi e çojnë ditën në spital, me shpresën se më pak dhimbje do të ketë e bija, se sot vuajtjet do ta lënë të qetë. Eneida vuan nga aneurizma në tru, një sëmundje e rrallë që i rrezikon jetën. Një sëmundje e cila nëse nuk […]lexo më shumë...

E presin 8 operacione! Çfarë ndodhi me vajzën e ‘të

‘Shqiptarët për Shqiptarët’ trokiti sërish në derën e shtëpisë ku jeton Argita 8 vjeçare, vajza e prekur rëndë nga skolioza që preku zemrat e shqiptarëve. Historia e Argitës u transmetua gjatë majit të vitit 2020 në emisionin e shqiptarëve dhe që nga ajo kohë, vogëlushja ka kryer ndërhyrjen e parë për të sistemuar shtyllën e […]lexo më shumë...