Tags : termeti

Djali i vdiq pas aksidentit, nëna e Renisit dhuron paratë

Historia tragjike e 14-vjeçari Renis Muca, i cili qëndroi në koma për gati 3 muaj pas një aksidenti dhe më pas ndërroi jetë në një klinike të specializuar në Ankara, preku zemrat e shqiptarëve. Familja e Renisit, të gjunjëzuar nga humbja e djalit të tyre, kanë bërë sot një gjest fisnik. Tezja e 14-vjeçarit teksa […]lexo më shumë...

Vajza me aftësi ndryshe dhuron donacion për të prekurit nga

Një vajzë me aftësi ndryshme, e quajtur Ela, ishte këtë mbrëmje në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët”, në Neës24, prej ku dhuroi emocione të forta. 18-vjeçarja nga Kosova, me Sindromën Down, ka vendosur të dhurojë një shumë parash për të gjithë personat e prekur nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. Ajo ishte sot në emision […]lexo më shumë...