Tags : Tuana

Shpresë për Tuanën, e ëma: Në Shqipëri vajzës ia kishin

Në një lidhje direkte nga spitali në Xhenova e ëma e Tuanas dha lajmin e mirë në studio se vajza është në terapi dhe duhen 6 muaj të rikuperohet sipas mjekëve. “Jam shumë e emocionuar, ka shpresë për jetën,ju falenderoj nga zemra ju, gjithë shqiptarët, na kanë qëndruar shumë pranë, qoftë edhe me lutje, jam […]lexo më shumë...

Historia e 2 vjeçares që po i shkon jeta spitaleve

Sezoni i ri i ‘Shqiptarët për Shqiptarët’ ka rinisur me një histori që kërkon guxim për t’u parë. Fotoja e mësipërme i përket Tuanës 2 vjeçe, e cila vuan nga një sëmundje e rrallë, e njohur si anemia ‘hetolimike autoimune’. Nëna e Tuanës, Bernarda, historinë e rrëfën nga dyert e spitalit. Bernarda: Vajza ime është […]lexo më shumë...