Tags : vrasje

Një jetë e marrë për sherrin mbi një tub uji!

Një ngjarje e trishtë ndodhi ditën e djeshme në Dibër, ku dy vëllezër i morën jetën komshiut të tyre. Konflikti mes dy vëllezërve dhe viktimës (Xh.K, 50 vjeç) zhvillohej prej kohësh, por debati për një tubë uji (për vaditjen), solli humbjen e një jete. Vëllezërit M.M dhe A. M, përkatësisht 30 e 42 vjeçarë, qëlluan […]lexo më shumë...

24 orët e tragjedisë në Fier! Burri i merr jetën

Dhuna në familje vjen sërish e kësaj here në formën e një tragjedie të shumëfishtë.  Ditën e djeshme një grua vetëm 28 vjeçe, pushoi së qeni nga duart e të shoqit 29 vjeçar. E ndjera ishte shtatzënë pak javëshe me fëmijën e tretë dhe u përball me një fund të dhimbshëm. U godit rreth 30 […]lexo më shumë...