Tags : Xhesina Xhika

Rrëfimi i pilotes shqiptare në Dubai: Kam ëndërr të hap

Punon dhe jeton prej disa vitesh në Dubai. Fillimisht e nisi rrugëtimin si një stjuardesë, por pasioni i saj ishte që një ditë të bëhej pilote. Kjo është historia e Xhesina Xhikës, 25 vjeçare me origjinë nga një fshat i Elbasanit. Ajo tashmë ka nisur trajnimet e vështira për t’u bërë pilote e avionëve të […]lexo më shumë...