Tags : Zjarr

Zjarr në garazhin e një pallati në Tiranë, momenti kur

Mëngjesin e kësaj të diele, një makinë ka marrë flakë në garazhin e një godine në rrugën “Fadil Deliu” në Tiranë. Për shkak të zjarrit të rënë poshtë në garazh, tymi është shpërndarë edhe në pallat, duke e bërë të rrezikshëm evakuimin e banorëve përmes shkallëve të pallatit. Kësisoj zjarrfikësit kanë ndërhyrë përmes shkallëve lëvizëse […]lexo më shumë...

Shpëtoi 20 vetë dhe luftoi deri në fund me flakët!

Pas rreth 50 orësh në luftë për të shuar flakët e tymin në magazinën e djegur në mbikalimin e Kamzës, forcat zjarrfikëse kanë arritur të gjejnë dhe nxjerrin të pajetë trupin e Arjan Salës. I riu me detyrë shef i rojeve të sigurisë hyri në godinë menjëherë sapo mësoi se kishte rënë zjarr. Arjani arriti […]lexo më shumë...

20 orë luftë me flakët në një magazinë në Tiranë!

Një zjarr i përmasave masive përfshiu një magazinë në afërsi të mbikalimit të Kamzës në Tiranë. Zjarri ra ditën e djeshme, ndërsa zjarrfikësit punojnë ende sot për të vënën nën kontroll tymin dhe vatrat e mbetura të zjarrit. Që nga dita e djeshme kur ra zjarri e deri më tani, mbetet ende mister fati i […]lexo më shumë...

Një grua e paralizuar s’mundi t’i shpëtojë dot flakëve në

Për shkaqe ende të pazbardhura, një banesë në Vlorë u përpi nga flakët dhe për pasojë i mori jetën një gruaje 50 vjeçare. Ngjarja e trishtë ndodhi këtë të mërkurë në lagjen ‘Lef Sallata’. Banesa ku jetonte 50 vjeçarja me inicialet E.Gj u përfshi nga flakët. Gruaja ishte invalide dhe nuk mundi dot të dalë […]lexo më shumë...