Tags : Thumane

Elvisi në lot kur dëgjon historinë e Bujarit në Thumanë

Tërmeti tragjik që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit u mori jetën 51 personave dhe plagosi mbi 900 të tjerë, ka lënë të tronditur mijëra banorë dhe familjarë të traumatizuar. Mes 51 viktima të tërmetit janë edhe dy anëtarët e familjes Cuka, nënë e bir Fatmira dhe Sardi Cuka duke lënë pas Bujarin, kryefamiljarin dhe […]lexo më shumë...

Thumanë, i moshuari tregon fjalët e fundit të gruas e

Skena që përloti të gjithë ishte ajo e një të vogli që i përlotur dilte nga rrënojat, teksa nën to, gjyshja e tij që e kishte mbajtur në prehrin e saj, kishte ndërruar jetë. Lot, frikë, tmerre që vështirë të përshkruhen me fjalë se ç’mund të ketë kaluar një fëmijë krah gjyshes që nuk i […]lexo më shumë...

Rrëfimi dramatik i invalides që humbi 3 familjarë në Thumanë

Të tjera rrëfime dramatike vijojnë të vijnë nga qytetarët që përjetuan momentet e tmerrshme të tërmetit katastrofik të 26 nëntorit. Gazetari Ferit Lika solli këtë mbrëmje në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”, rrëfimin e një vajze invalidë, anëtare e familjes Greku, ku humbën jetën 3 persona, por që ajo fatmirësisht ka arritur të shpëtojë, ndonëse që […]lexo më shumë...