Chelsea mund Lillen në Londër , Villareal dhe Juve ndahen me një barazim

Mbrëmja e Uefa Champions League dhuroi emocione të forta sërish. Takimet luheshin në Londër dhe në Villareal ku në kryeqytetin anglez vendasit mundën francezët e Lille .

Chelsea fitoi epërsinë që në pjesën e parë me anë të Kai Havertz . Gjermani arriti të koordinohet perfekt në një goditje nga këndi dhe ekipet shkuan në dhomën e zhveshjes me rezultatin 1-0 . Në pjesën e dytë Chelsea arriti të realizonte dhe njëherë me anë të Pulisic . Tashmë londinezët shkojnë të qetë në ndeshjen e dytë .

Ndërkohë në Estadio de la Ceramica dueli midis Villarrealit dhe Juventusit u nda në një barazim 1-1 . Ishte Dusan Vlahovic ai që shënoi që në sekondën e 38 duke u bërë kështu futbollisti deputues që shenon më shpejt në një ndeshje të Champions League për Juventus . Në pjesën e dytë Villarreal fitoi më shumë epërsi dhe në minutën e 66-të ishte Parejo ai që arriti të depërtonte mes mbrojtjës juventine . Gjithçka mbetet e hapur për ndeshjën e dyte në Torino.