Tags : Grabitje

Mesazhi i pronarit të restorantit për personin që tentoi ta

Në mëngjes mësoi se restoranti i tij ishte grabitur. Dera e biznesit ishte thyer, ndërsa hajduti kishte shkuar me shpejtësi tek kasa… para nuk kishte gjetur dhe ishte larguar. Kamerat në biznes i kishin regjistruar të gjitha pamjet. Kështuqë pronari i biznesit vendos t’i publikojë online pamjet e vjedhjes dhe hajdutit, por jo me qëllim […]lexo më shumë...

Dy hajdutë i hyjnë në banesë, 85 vjeçarja rrëfen momentet:

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur në Nartë të Vlorës këtë paradite të së mërkurës, ku një 85 vjeçare është kërcënuar me jetë nga dy grabitës që i kanë hyrë në banesë. E moshuar është lidhur dhe shtrirë në tokë, ndërsa hajdutët kanë kontrolluar për të gjetur para. “U futën dhe më mbyllën sytë e […]lexo më shumë...