Tags : Kanada

Nata bëhet ditë! Pamjet spektakolare të një copëze komete që

Qielli i natës papritur u ndez nga një dritë vezulluese, duke lënë gojëhapur banorët e disa qyteteve në Kanada. Një ‘top zjarri’ (fireball) ra mbi qiellin e Kanadasë dhe fatmirësisht pamjet janë filmuar nga dhjetëra kamera (sigurie e gjetkë). Departamenti i Shkencave në Alberta, zbuloi për median se kjo dritë vezulluese ka qenë në fakt […]lexo më shumë...

Pa klientin duke i bërtitur kamarieres në moshë, i riu

Një ngjarje e shëmtuar i doli para syve. Një klient me sjellje të pahijshme, nisi t’i bërtasë kamarieres se e kishin faturuar më shumë se ç’duhet. Kamarierja, një grua në moshë të madhe, i kërkoi falje përulësisht, pavarësisht se ajo nuk kishte gabuar.  “Ai klient u tregua shumë harbut me të. Nuk ndërhyva në mes, […]lexo më shumë...