Tags : Greqi

Gjesti i bukur i tre shqiptarëve në Greqi

Këta tre burra janë shqiptarë dhe prej vitesh jetojnë në Lamia të Greqisë. Kanë vendosur që të bëjnë diçka të mirë për komunitetin ku jetojnë, e në veçanti për fëmijët atje. Ky është një park lojërash fare pranë një jetimoreje në qytet. Këta tre shqiptarë kanë vendosur që ta rregullojnë këtë park, duke lyer e […]lexo më shumë...

“Më fal që të kam lënë vetëm, të dua shumë”

Një grua shqiptare, nënë e dy fëmijëve, është gjetur pas 10 vitesh e zhdukur, teksa prindërit e saj e kërkonin mes të gjallëve dhe të vdekurve. Prindërit e Kristina Zotos, e zhdukur në Egaleo në moshën 33 vjeçare, e kërkonin në të gjithë Greqinë të bijën. Pas 10 vitesh dhe përmes një emisioni atje, ata […]lexo më shumë...

Dy orë mbi shtyllë i pajetë! Dëshmitarët tregojnë për incidentin

Një ngjarje tragjike ndodhi ditën e djeshme në Greqi (Eretria), ku tre elektriçistë ndërruan jetë si pasojë e rënies në kontakt me tensionin e lartë. Mes viktimave ishte dhe një elektriçist shqiptar, 45 vjeçar dhe baba i tre fëmijëve të mitur. Dëshmitarët okularë kanë treguar detaje rrëqethëse të momenteve të fundit të elektriçistëve. Media greke […]lexo më shumë...